Поради психолога УЧНЯМ під час дистанційного навчання
Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом роботи, навчитися отримувати задоволення від занять та статит успішним.
- Перед початком заняття захистіться від усього, що може вас відволікти.
Передусім – мобільний телефон, навіть якщо ввімкнено режим вібро і ви плануєте тільки відповідати на СМС. Телефон треба прибрати чимдалі й діставати тільки під час перерв. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою. Будь-яка незапланована перерва на спілкування відволіче вас й порушить той порядок запам’ятовування, який ви так довго вибудовували.
- Фізіологічні потреби теж не мають відволікати.
Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас свого улюбленого напою або ще краще – води. Уникайте енергетичних напоїв, якщо ваша мета – саме заняття. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи овочі. Уникайте їсти тільки солодке, залиште шоколадному батончику роль десерту – тоді й настрій підвищиться, і з травленням все буде гаразд. Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура у кімнаті – усе це теж дуже важливо.
- Дотримуйтесь розкладу.
Визначений для виконання завдань час не можна витрачати на інші справи. Проте, якщо є вибір, то варто враховувати власні особливості біоритмів. Кожен знає, сова він чи жайворонок, тож можна самому вибрати оптимальну годину для заняття: або рано-вранці, або пізно ввечері. Краще сконцентруватися й ефективно позайматися годину, ніж кілька годин боротися з утомою і вдавати активну діяльність.
- Під час занять, якщо вони тривають понад годину, робіть заплановані перерви.
Після кожних 45 хвилин перемикайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео, перекусити. Довше, ніж на 20 хвилин, відволікатися не варто.
- Позбавтеся будь-якого внутрішнього негативу, пов’язаного з навчанням.
Відстежте свої думки з цього приводу. Наприклад, «Я ненавиджу навчання» варто замінити на «Я розумію, що навчання розвиває мене всебічно і дає можливість досягти бажаного». Замість «Це надто складно для мене» варто казати «Так, це складно, але я молодець і я впораюся».
- Буває, що усі умови дотримані, уся родина ходить навшпиньки, найкращі онлайн-курси готові допомогти в підготовці до іспиту, улюблена ручка на столі, зошити і книжки розкладені навкруги. А ось посидючості бракує. Хочеться бігати й стрибати, але час іде, іспит усе ближче. Що ж робити? По-перше, усвідомити, що ви належите до кінестетичного типуі потреба в русі – така ж важлива для вас, як їжа і сон, тільки треба правильно використати її в навчанні. Спробуйте такі прийоми:
– Коли читаєте матеріал – підкреслюйте, конспектуйте, робіть таблиці. Поєднання руху з розумовою діяльністю допоможе запам’ятати матеріал, краще його
7 порад, як зосередитись на виконанні завдань: | |
1. | Відгородити себе від усього, що може відволікати |
2. | Завчасно потурбуватися про фізіологічні потреби |
3. | Дотримуватись режиму |
4. | Робити перерви по 15 хвилин |
5. | Перевести негатив у позитив |
6. | Дозволити собі рухатись, якщо у цьому є потреба |
Матеріали взятті з розділу « Блог» на www.eduget.com. та з сайту http://school31.ks.ua/novyny/6-yak-zosereditisya-na-golovnomu
Немає коментарів:
Дописати коментар