пʼятниця, 14 квітня 2023 р.

9 корисних порад, які допоможуть школярам позбутися страху перед іспитами

 Боязнь іспитів – одна з найпоширеніших проблем, які можна помітити у кожного учня. Хоча в цьому немає нічого незвичайного, але це може негативно вплинути на складання іспиту. Деякі з основних причин – це стрес та очікування батьків й вчителів.

Деякі учні можуть легко позбавитися страху перед іспитом, але є діти, які стають жертвами цього страху . Щоб добре скласти іспит та зменшити страх перед іспитом, учням необхідно спочатку заспокоїтися та заздалегідь підготуватися до іспиту. Їм слід пам’ятати і дотримуватися деяких порад, щоб перестати боятися.

Поради щодо подолання страху перед іспитом:

🔎 Підготувати свій розклад

Будучи батьком учня, ви не повинні слідувати за іншими та дивитися на їх розпорядок у навчанні. Ви повинні підготувати дитині власний розклад та обов’язково вчитися відповідно до нього. Сконцентрувати увагу на важчих предметах та на кількості затраченого часу.

✨ Повноцінний сон

Правильний сон необхідний для  активної роботи розуму. Школяр має спати 8-9 годин. Учні, особливо перед іспитами часто навчаються без відпочинку, тому часто радять поспати вдень, щоб дати відпочинок мозку та очам. Батьки повинні слідкувати за режимом дня й ночі зокрема, адже досить часто діти  намагаються вести нічний спосіб життя.

👻 Необхідні перерви

Також важливо виділити час для перерви. Безперервні заняття протягом кількох годин втомлюють розум і погано позначаються на  здоров’ї. Учні повинні робити регулярні перерви та розслаблятися. Дитина може вийти на прогулянку або ж зайнятися хатніми справами для прикладу прибиранням, зробити перекус. Все це можна вважати перервою. Навіть слухати музику з інтервалом у 3 чи 4 години непогано. Перерви повертають ентузіазм під час навчання.

✏️ Використовуйте маркери

Уже безпосередньо на іспиті можна виділити на папері основні та важливі моменти за допомогою маркера. Це дозволяє екзаменатору дізнатися про  знання учня із предмету. Більше того, потрібно використовувати маркер під час вивчення та підготовки предмета. Виділіть важливі моменти, які потрібно запам’ятати. Використання маркерів допоможе учневі дізнатися, які важливі нотатки потрібно запам’ятати. Використання ключових слів також корисне, щоб пам’ятати про важливість теми, що переглядається.

📐 Схема

При підготовці до іспиту учень приблизно знає кількість розділів і яку частину складно підготувати. Нехай дитина зробить грубий малюнок блоків або розділів, які потрібно підготувати. Потім вирівняти їх у порядку пріоритету з днями тижня або розкладом, який ви встановили.

🗒 Робити замітки

Учні, які роблять короткі нотатки під час навчання вважають це корисним при повторенні під час іспиту. Примітки можуть бути у вигляді коротких чи маркованих пунктів. Деякі школярі пишуть у графічному форматі, позначеному іншим символом, щоб згадати під час іспитів. Такі нотатки стануть у нагоді.

💡 Вирішити коли навчатись

Якщо дитина краще концентрується вранці або ж це найтихіша пора дня, тоді варто виділити складні теми на ранок. Якщо дитина любить займатися у вечірній час, тоді на ранок залиште легші предмети.

🐙 Візуалізовувати позитив

Щоразу, коли йде підготовка до іспитів потрібно уявляти, що ви їх здасте. Ніколи не потрібно думати  про невдачу  це може зіпсувати підготовку до іспитів. Сама думка про невдачу чи страх перед нею спонукають до стресу. Потрібно бути позитивно налаштованим і сказати собі: ” Я обов’язково здам добре”.

🎯 Пройти групове навчання

Іноді однолітки чи люди з однаковим мисленням люблять збиратися разом, щоби вчитися. Дитина  може спробувати цей варіант, щоб залишатися на зв’язку зі своїми друзями. Групове вивчення допомагає проаналізувати, що важливо або що не взято до уваги. Якщо  бути зосередженим на предметі, обговорення з друзями може змусити  допомогти їм, або вони допоможуть  вирішити проблему.

Як подолати екзаменаційний стрес:

Стрес – це явний результат надмірного тиску та занепокоєння, якому людина піддається практично будь-яким способом. Надлишковий стрес може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям, таким як панічні атаки, головний біль, безсоння і т.д. Сказати це не означає, що стрес повністю руйнівний. Навіть стрес має кілька переваг, але єдине, про що слід подбати, це те, що рівень стресу має бути в певних межах, тобто допустимим. Невеликі стреси змушують  мозок працювати швидше та гостріше, тим самим допомагаючи  виконувати свою роботу розумніше. Але дуже важливо керувати цим ефективно.

Отож, що зробити перед іспитом, щоб не боятися їх:

✔️ Залишайся позитивним

✔️ Підготовка – це головний ключ, який допомагає

✔️ Ніколи не порівнюй себе з іншими учнями

✔️ Працюй розумніше, а не старанніше

✔️ Переглянь всі вивчені теми

✔️ Добре харчуйся

✔️ Будь у добрій фізичній формі

✔️ Висипайся

Що робити під час іспиту:

✔️ Прокидайся і починай свій день раніше

✔️ Будь зосередженим і не піддавайся страху

✔️ Добре зрозумій питання і дай відповідь спокійно без паніки

матеріал взятл з сайту https://www.atschool.com.ua/9-korysnyh-porad-yaki-dopomozhut-shkolyaram-pozbutysya-strahu-pered-ispytamy/

Немає коментарів:

Дописати коментар